Борусия (Дортмунд) победи с 2:0 на ПСВ Айндховен на "Сигнал Идуна Парк" в реванша от осминафиналите на Шампионската лига. Джейдън Санчо откри резултата в третата минута. В 77-ата за домакините се разписа и Никлас Фюлкруг, но секунди по-късно попадението беше отменено заради засада. Дълбоко в добавеното време Марко Ройс оформи успеха на немския тим, разписвайки се за 2:0. Първата среща в Айндховен приключи 1:1.

ГЛЕДАЙТЕ !

Футболистите на Борусия (Дортмунд) започнаха силно и още в първата минута стигнаха до опасност пред вратата на съперника. Маатсен се озова добра позиция и стреля, но Валтер Бенитес изби в корнер. Началният натиск на "жълто-черните" продължи, а отбраната на ПСВ не бе концентрирана и в третата минута резултатът беше открит. Маатсен центрира, Брант върна към Санчо, който стреля по земя от 20-ина метра. Топката чукна гредата и влезе във вратата на Бенитес за 1:0.

Привлеченият под наем от Манчестър Юнайтед англичанин пък се разписа във втори пореден мач, след като през уикенда отбеляза първия си гол след завръщането си в Дортмунд.

Домакините продължиха да доминира и в 12-ата минута Фюлкруг пропусна златен шанс, след като получи от Зюле в наказателното поле, но отблизо стреля неточно. Гостите трудно успяваха да затруднят "жълто-черните". В 26-ата минута Забитцер подаде на Мален, който стреля, топката профуча встрани от вратата

В 53-ата минута удар на резервата на ПСВ Ървин Лосано срещна лявата греда на вратата на Грегор Кобел, като това бе най-добрата ситуация за гостите до момента. Малко след това Джордан Тезе бе изведен зад гърба на Мален и стреля в близкия ъгъл, но Кобел изби. ПСВ натисна сериозно в тези минути. Госте обаче не се възползваха от игровото си предимство в този период и в 64-тата минута можеха да получат втори гол, след като Маален много добре центрира към Фюлкруг, който стреля с глава, но Бенитес изби.

В 71-вата минута Кобел отново трябваше да се намесва и го направи повече от добре, след като парира силен удар на Бакайоко отблизо.

БОРУСИЯ (Дортмунд) - ПСВ АЙНДХОВЕН 2:0
1:0 Джейдън Санчо (3), 2:0 Марко Ройс (90+4)
(в първия мач 1:1)

Борусия (Дортмунд): 1.Грегор Кобел, 25. Никлас Зюле, 23. Емре Джан (к), 15. Матс Хумелс, 22. Иън Маатсен, 6. Салих Йозджан, 20. Марсел Забицер, 21. Дониел Мален, 19. Юлиан Бранд, 10. Джейдън Санчо
, 14. Никлас Фюлкруг
Резерви: 5. Рами Бенсебайни, 8. Феликс Нмеча, 11. Марко Ройс, 16. Джулиен Дюранвил, 17. Мариус Волф, 18. Юсуфа Мукоко, 27. Карим Адейеми, 33. Алекс Майер, 35. Марсел Лотка, 38. Кйел-Арик Ватйен, 43. Джейми Байноу-Гитънс
Треньор: Един Терзич

ПСВ Айндховен: 1. Валтер Бенитес, 3. Джордан Тете, 22. Йерди Шутен, 18. Оливие Боскали, 8. Сержиньо Дест, 20. Гуус Тил, 17. Мауро Жуниор, 23. Йой Веерман, 11. Йоан Бакайоко, 9. Люк де Йонг (к), 10. Малик Тилман
Резерви: 2. Шуранди Самбо, 4. Армандо Обиспо, 5. Андре Рамальо, 6. Армел Бела-Кочап, 14. Рикардо Пепи, 16. Йоел Дромел, 24. Бой Ватерман, 26. Исаак Бабади, 27. Ървинг Лосано, 30. Патрик Ван Анхолт, 31. Тиго Ланд, 37. Ричард Ледесма