Тази вечер Григор Димитров се изправя срещу Даниил Медведев в сблъсък от 1/8-финалите на на “Мастърс 1000” турнира в Индиън Уелс. Това ще бъде десети сблъсък между Димитров и Медведев. Досега статистиката е на страната на 28-годишния руснак, който има 6 победи, докато хасковлията е с 3. Психологическото предимство обаче ще е на страната на българина, който спечели последния мач помежду им - на 1 ноември 2023 година на “Мастърс 1000” турнира в Париж.

32-годишният Григор Димитров достигна тази фаза на турнира след рутинна победа над французина Адриан Манарино с 6:3, 6:3 за 81 минути игра. Медведев от своя страна имаше тежък мач срещу американеца Себастиан Корда от САЩ, който спечели с 6:4, 5:7, 6:3 след над 2 часа и половина игра.

Победителят от този двубой ще има за съперник Холгер Руне или Тейлър Фриц на четвъртфиналите в "Рая на тениса".