Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) записаха впечатляваща победа на носителите на Суперкупата на България от Левски София с 3:2 (25:20, 10:25, 25:18, 18:25, 15:12) в мач от предпоследния 21-и кръг на ефбет Супер Волей.

Двубоят се игра пред 590 зрители в зала “Иван Вазов”.

Берое записа 12-и успех от началото на сезона и с актив от 34 точки (12 победи, 10 загуби) си осигури 6-ото място в редовния сезон преди последния 22-и кръг.

Левски допусна 5-а загуба пропусна шанса си да се бори за първото място в редовния сезон. “Сините” остават на втора позиция с актив от 48 точки (16 победи, 5 загуби).

В следващия последен 22и кръг на 16 март Левски е гост на ЦСКА във “вечното дерби”, а Берое приема Монтана.

Петeр Шулиста пропусна двубоя за Берое заради висока температура.

Волейболистите на Берое поведоха с 4:2 в началото на двубоя след мощен сервис на Спас Байрев. “Сините” изравниха резултата при 6:6. Спас Байрев атакува по правата за 7:6. Руси Желев атакува в аут и Левски поведе с 8:7. Ас на Алехандро Торо и 9:7. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Единична блокада на Любослав Телкийски и равенство при 13:13. Двойна блокада на Берое изведе старозагорци напред с 3 точки при 18:15. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Любослав Телкийски вдигна феноменална топка на Руси Желев в зона 4 за 19:15. Лек, техничен сервис на Любослав Телкийски и 20:15. Технична атака на Спас Байрев - 21:16. Ас на Венислав Антов - 18:21. Блокаут на Спас Байрев и домакините поведоха с 23:19. Единична блокада на Любослав Телкийски и геймбол за старозагорци при 24:19. Берое спечели първата част с 25:20.

Волейболистите на Левски дръпнаха убедително с 11:6 във втората част , след като Венислав Антов атакува мощно. Стоян Димитров замени Жасмин Величков в състава на Берое. Спас Байрев атакува в аут и “сините” поведоха с цели 10 точки при 18:8. Симеон Николов атакува мощно за 23:10. Ас на Владимир Гърков и Левски спечели втората част с 25:10.

Стоян Димитров изведе Берое напред със 7:3 в началото на третата част. Атаки на Светослав Гоцев и Венислав Антов възстановиха равенството при 9:9. Руси Желев сгреши при атака и Левски поведе с 10:9. Майкон Морейра атакува високо в центъра за 12:11. Блокада на Николай Захариев и 18 :13 за Берое. Алехандро Торо 15:19. Двойна “синя” блокада - 16:19. Руси Желев изведе Берое до 20:16. Берое увеличи преднината на 22:16. Кристиян Титрийски се завърна в състава на Левски с точка за 17:22. Жасмин Величков атакува по острия диагонал от зона 4 и Берое спечели третата част с 25:18.

Ас на Венислав Антов изведе Левски напред с 4:1 в началото на 4-ата част. Руси Желев изравни резултата при 4:4. Алехандро Торо изведе гостите до 12:6. Ас на Костадин Козлов и 13:6. Атака на Венислав Антов и 15:10 за “сините”. Три поредни точки на Берое на Спас Байрев, Николай Захариев и Руси Желев намалиха разликата само на 2 точки при 13:15. Николай Желязков взе прекъсване. Мощна атака в центъра на Светослав Гоцев и 17:14. Единична блокада на Владимир Гърков и 18:14. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Ас на Венислав Антов и 20:15 за Левски. “Сините” спечелиха четвъртата част с 25:20.

Стоил Палев изненадващо реши да атакува и Левски поведе с 4:2 в началото на тайбрека. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Пай на Владимир Гърков и и 6:4. Домакините изравниха резултата при 7:7. Венислав Антов атакува по острия диагонал и Левски поведе с 8:7 преди двата отбора да сменят игралните полета. Блокади на Любослав Телкийски и Спас Байрев изведоха Берое напред с 9:8. Ас на Руси Желев и 10:8 за домакините. Венислав Антов отигра по правото от зона 4 - 9:10. Владимир Гърков атакува в аут и Берое поведе с 12:9. Ас на Николай Захариев - 13:9. Алехандро Торо нали до 10:13. Блокада на Венислав Антов - 11:13. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Алекса Поломац атакува в центъра и домакините стигнаха до мачбол при 14:11. Спас Байрев донесе успеха над Берое над Левски с 15:12 в тайбрека и 3:2 гейма в мача.