Националът Аспарух Аспарухов и неговият Кузбас (Кемерово) измъкнаха нова драматично победа в руската Суперлига. Воденият от Сергей Троцкий тим надделя много трудно у дома над Динамо-ЛО (Сосновий Бор) с 3:2 (25:22, 25:23, 18:25, 20:25, 15:7) в мач от предпоследния 29-и кръг на редовния сезон на първенството, игран този следобед.

Така Кузбас остава на 6-о място във временното класиране с 50 точки след 16 победи и 13 загуби. В последния 30-и кръг на редовния сезон Аспарухов и компания ще гостуват на 7-ия в подреждането Факел (Новий Уренгой). Срещата е в неделя (17 март) от 15,00 часа българско време.

Аспарух Аспарухов започна като титуляр за Кузбас, след което бе заменен в третия гейм, но се завърна в игра в четвъртата част и остана до края. Българинът стана втори по резултатност с 14 точки (3 блока, 3 аса, 57% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане - +6) за успеха.

Над всички за домакините бе сръбският диагонал Душан Петкович със страхотните 27 точки (2 блока, 3 аса и 59% ефективност в атака - +20) за победата.

От друга страна в групата за мача за Динамо-ЛО отсъстваше бившият национал Тодор Скримов, който е контузен. Най-резултатен за гостите бе Назар Литвиненко също с 27 точки (4 аса и 53% ефективност в атака - +10). Марко Ивович добави още 15 точки (3 блока, 2 аса, 38% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане - +2), но и това не помогна за победата.

ПЪЛЕН ЗАПИС НА МАЧА КУЗБАС (КЕМЕРОВО) - ДИНАМО-ЛО (СОСНОВИЙ БОР) 3:2 - ТУК!