Барселона победи с 3:1 Наполи и с общ резултат 4:2 продължава на четвъртфиналите в Шампионската лига за първи път от 2020 година насам. Каталунците избухнаха с два гола в рамките на две минути между 15-ата и 17-ата на реванша на "Монтжуик" и си осигуриха успеха. Фермин Лопес откри резултата, а 120 секунди след това точен за 2:0 беше Жоао Кансело. Амар Рахмани намали за Наполи в 30-ата минута, а победата на Барса подпечата Роберт Левандовски в 84-ата - 3:1.

Христо Стоичков беше сред зрителите на стадион „Луис Компанис“, известен повече като „Монтжуик“.

Първата голова ситуация беше в 13-ата минута. Пау Кубарси пусна отличен извеждащ пас към Фермин Лопес зад гърба на отбраната на Наполи, младокът изскочи сам срещу Алекс Мерет, но стреля над вратата. В 15-ата минута Барселона поведе. Рафиня подаде на Фермин Лопес на точката на дузпата, а той бе оставен непокрит и се разписа за 1:0.

Само 120 секунди след това каталунците нанесоха нов удар, повеждайки с 2:0. 16-годишният суперталант Ламин Ямал подаде на Рафиня, бразилецът стреля, но топката се отби в лявата греда, след което попадна в Жоао Кансело, който направи точна добавка, наказвайки Алекс Мерет.

В 30-ата минута Наполи намали изоставането си. Матео Политано подаде към Амир Рахмани, който беше изпуснат в наказателното поле на домакините и с прецизен удар вкара топката в долния десен ъгъл на Марк-Андре тер Стеген - 2:1.

В 34-ата минута стражът на Барса се намеси решително, спасявайки удар на Джовани Ди Лоренцо. Хвича Кварацхелия отправи коварен далечен изстрел в 47-ата минута, но встрани от вратата на Тер Стеген. Две минути по-късно се стигна до дискусионна ситуация в наказателното поле на Барселона. Виктор Осимен си чукна много силно топката, получи се рикошет в крака на Пау Кубарси, а между двамата футболисти имаше съприкосновение в наказателното поле на каталунците. Италианците изразиха претенции за дузпа, но съдията Дани Макели и ВАР прецениха, че няма основание да бъде отсъдена такава.

В 55-ата минута Жоао Кансело комбинира с Рафиня в наказателното поле на гостите, бразилецът стреля, Мерет спаси.

Ламин Ямал вкара гол в 68-ата минута, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

БАРСЕЛОНА - НАПОЛИ 3:1 (4:2 общ резултат)
1:0 Фермин Лопес (15), 2:0 Жоао Кансело (17), 2:1 Амир Рахмани (30), 3:1 Роберт Левандовски (84)

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген, 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо, 33. Пау Кубарси, 2. Жоао Кансело