Отборът на Верона записа важен успех с 1:0 при гостуването си на Лече в ранния двубой от неделната програма на 28-ия кръг в Серия "А". За “джалоблу” това е втора поредна победа в първенството с този резултат, а техният опонент не е спечелил нито един от последните си пет мача, в които записа четири загуби и едно равенство.

Попадението на “мастифите” дойде в 17-ата минута, когато Майкъл Фолоруншо стреля по земя от дъгата на наказателното поле, като топката рикошира в съперниковия капитан Федерико Басчирото и мина покрай вратаря за 1:0 в полза на гостите. Само шест минути по-късно Даниеле Кифи отсъди дузпа за “джалоросите” за игра с ръка на Джанджакомо Маняни, но след проверка с ВАР отмени решението си. В оставащото време домакините бяха по-настойчиви, но така и не отбелязаха изравнителен гол и трябваше да се примирят със загубата.

Така Верона събра 26 точки и се изстреля от 19-ото до 13-ото място в класирането, където Лече е 16-и с 25 пункта.