Уулвърхамптън победи с 2:1 Фулъм на „Молиню“ в двубой от 28-ия кръг на Премиър лийг и удължи серията си без домакинско поражение срещу този съперник на цели 18 мача. Гостите бяха далеч по-опасният отбор преди почивката, но през второто полувреме „вълците“ подобриха играта си и взеха аванс след голове на Раян Аит-Нури (52') и Том Киърни (67'). Алекс Иуоби се разписа за „котиджърс“ в добавеното време.

Лондончани имаха много по-добрите възможности през първото полувреме, но Жозе Са спаси удар на Перейра, а Хари Уилсън, който бе изведен сам срещу стража, стреля встрани. В 35-ата минута пък изстрел на Тосин Адарабиойо срещна гредата. „Вълците“ понесоха двоен удар, тъй като Белгард и Нето трябваше да бъдат заменени принудително заради контузии.

В началото на втората част Уилсън пропусна още една възможност. Противно на развоя до момента, Уулвърхамптън излезе напред в резултата в 52-рата минута. Сарабия центрира от фаул в наказателното поле. Баси се опита да изчисти в корнер, но топката стигна до Тоти, който я овладя и върна към Раян Аит-Нури, който от 5-6 метра стреля силно под гредата.

We have an opener at Molineux, and it's @Wolves who have scored it 🐺

Following a free-kick sent into the box, Toti Gomes smartly cuts it back to Rayan Ait-Nouri who hits home from close range!#WOLFUL pic.twitter.com/4Es3SxBn9n

— Premier League (@premierleague) March 9, 2024

В 59-ата минута Лено се намеси решаващо, избивайки изстрел на Фрейзър. „Вълците“ обаче продължиха да играят по-добре в тези минути и в 67-ата минута стигнаха до втори гол, след като Семедо стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в бранител и влезе във вратата на Лено за 2:0. Ситуацията бе прегледана за евентуална засада на Фейзър, но такава не бе отсъдена.

В 82-рата минута Жозе Са направи последователно две страхотни спасявания след удари на Муниз и Адама Траоре.

Фулъм върна един гол чак в осмата минута на добавеното време, след като Иуоби се разписа отблизо.

Така Уулвърхамптън запази шансовете си за участие в евротурнирите.