Атлетико Мадрид загуби с 0:2 гостуването си на Кадис в среща от 28-ия кръг на испанската Ла Лига. Нападателят Хуанми отбеляза два гола, за да донесе на домакините първата победа в първенството от шест месеца и трета в 28 мача за този сезон.

Тимът на Диего Симеоне беше тотално надигран от състава на Кадис, който откри резултата след удар с глава на Хуанми в 24-ата минута, преди испанският нападател да осигури победата с удар от близко разстояние след грешка на защитата в 64-ата.

Атлетико е четвърти в класирането с 55 точки, на пет пред петия Атлетик Билбао, който гостува на Лас Палмас в неделя. Кадис остава 18-и, но вече е на две точки от зоната на изпадащите и от 17-ия Селта, който гостува на лидера Реал Мадрид в неделя.

В друга среща от кръга по-рано Валенсия излъга у дома Хетафе с 1:0 след гол на Уго Дуро (40) през първата част и се изкачи до осмата позиция с 40 точки. Хетафе е 11-и с 35 пункта.