Бенфика удържа нулево равенство при гостуването си на Тулуза и се класира за осминафиналите на Лига Европа. Португалците продължиха напред с общ резултат 2:1.

Французите доминираха в голяма част от мача и създадоха достатъчно възможности, но не успяха да преодолеят Анатолий Турбин. Грандът от Лисабон можеше да поведе в края на първото полувреме, но блестяща изява на вратаря на домакините Ресте спря Антонио Силва. Преди това Анхел Ди Мария пропусна отлична възможност да се разпише. Тулуза имаше предимство в началото, но две ранни контузии нарушиха ритъма на домакините.

Benfica hang on in Toulouse 😮‍💨🦅 pic.twitter.com/XGgwhw88sV

— 433 (@433) February 22, 2024

След почивката положенията пред Турбин продължиха, но Тулуза не се възползваха от тях. Вратарят направи фантастично спасяване след удар на Спиерингс отблизо, както и друго след опит на Сиера в самия край на срещата. Бенфика удържа и се класира за следващата фаза.