Родопа надви Сокол (Марково) с 2:1 в Смолян. Срещата е от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Почти няма футболист на домакините, който да не пропусна пред противниковата врата. Михаел Кисьов откри резултата в 32-ата минута, след подаване на родения през 2007 година Борислав Семетски. Скоро обаче Мартин Славов изравни.

Родопа – Сокол (Марково) 2:1, ЮИ Трета лига, 17.02.2024

След бърза атака, Семетски получи топката, преодоля съперник и реализира победното попадение в началото на втората част. След това Кисьов пропусна да вкара дузпа.

В Димитровград, едноименния тим спечели с 2:0 срещу Асеновец (Асеновград). Срещата е от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Силно начало за домакините и четвърт час по-късно топката спря в мрежата на гостите.

Димитровград – Асеновец 2:0, ЮИ Трета лига, 17.02.2024, снимка: Христо Тотев

Там я насочи от фаул Филип Сантов. Атаките продължиха и след още толкова време Христо Христов удвои. После Димитър Алексиев също вкара, но рефера не зачете попадението заради засада. През втората част имаше положения и пред двете врати. Другата радост за Димитровград беше влизането в игра на Генади Желев, който дълго време се възстановяваше от контузия.