Дунав и Спортист (Своге) завършиха наравно 1:1 в двубой от 21-вия кръг на Втора лига, игран на Градския стадион в Русе. "Шоколадите" откриха резултата в 34-тата минута благодарение на автогол на стража на домакините Дамян Дамянов. Джан Хасан (78') вкара попадението за "драконите" през втората част, с което донесе точката на своя тим.

До последно футболистите на Георги Чиликов натискаха и търсиха победата, като Радослав Живков уцели гредата. Преди това гредата спря и Дунав след страхотна намеса на Иван Гошев.

"Драконите" остават без успех вече пети пореден шампионатен мач. Отборът заема 10-о място в класирането с актив от 27 точки. Спортист няма загуба от седем срещи насам, но въпреки това остава в опасната зона с 23 пункта.