Карлос Алкарас се завърна на корта за първи път след отпадането си в четвъртфиналите на Australian Open. Испанецът започна успешно защитата на титлата си на АТР 250 турнира на клей в Буенос Айрес с награден фонд 728 185 долара, след като надигра местния любимец Камило Уго Карабели с 6:2, 7:5 за час и 42 минути игра и се класира за четвъртфиналите. 20-годишният испанец пропусна два мачбола срещу аржентинския си опонент, преди да спечели последните два гейма от мача и да си осигури крайния успех.

Алкарас изоставаше с 0:2 във втория сет, но спечели пет поредни гейма и обърна за 5:2. Световният №134 спаси мачбол при 5:3 и след това още един при 5:4, а в 10-ия гейм изправи Алкарас пред пробив, повеждайки с 0:40. Карабели много успешно атакуваше втория сервис на испанеца през целия двубой, спечелвайки 15 от 17 точки от ретури на втори сервис и всичките девет в тази втора част. Алкарас обаче стабилизира първия си сервис в края и спечели девет от последните 10 точки в мача, за да подпечата победата си.

Reintroducing: The @carlosalcaraz FEARHAND 🔥@ArgentinaOpen pic.twitter.com/EZ1BVl6dcJ

— Tennis TV (@TennisTV) February 15, 2024

“Беше наистина труден мач. Той е добър боец, добър играч и поддържа много добър ритъм. Започнах нервно пред публиката, която го подкрепяше, няма да лъжа“, заяви Карлос Алкарас. „Мисля, че това е нормално, но съм щастлив от първия си мач на клей от Откритото първенство на Франция насам. Надявам се да продължа да подобрявам играта си“, добави Алкарас.

Испанският топтенисист се надява успешно да защити титла за трети път в своята кариера, след като запази короните си от Барселона и “Мастърс”-а в Мадрид миналия сезон.

Back in business 🇪🇸@carlosalcaraz defeats Ugo Carabelli 6-2 7-5 to kick off his 2024 Golden Swing campaign!@ArgentinaOpen pic.twitter.com/tx6YQSqRZx

Следващият му противник ще бъде италианския квалификант Андреа Вавасори, който се наложи над седмия в схемата сърбин Ласло Джере с 6:4, 7:5.

Italian tennis just KEEPS producing 🇮🇹

Andrea Vavassori sees off No.7 seed Djere 6-4 7-5 to reach his second ATP quarter-final in Buenos Aires!@ArgentinaOpen pic.twitter.com/EyixsUXpsH

Вторият в схемата Камерън Нори (Великобритания), финалист от миналата година, отстъпи пред аржентинеца Федерико Кория с 2:6, 6:4, 3:6. Двубоят продължи два часа и 21 минути.

На четвъртфиналите Кория ще се изправи срещу сънародника си от Аржентина Себастиан Баес, пети поставен, който елиминира италианеца Лучано Дардери с 6:4, 7:5.

Seba says not this time 😉@sebaabaez7 avenges his Cordoba semi-final loss to Darderi last week - taking him out 6-4 7-5 in Buenos Aires!@ArgentinaOpen pic.twitter.com/NODXQBl99C