Бенфика стигна до трудна победа срещу Тулуза в първи мач от плейофите на Лига Европа. В Лисабон "орлите" спечелиха с 2:1. И двете попадения за домакините реализира Анхел Ди Мария, като и двете бяха от дузпа. Вторият му гол падна дълбоко в добавеното време.

Французите дадоха сериозен отпор. През първата част те до голяма степен се справяха с атаките на съперника. Най-добрата ситуация за Бенфика дойде след прекрасен удар на Рафа Силва, а топката се удари в гредата. Ди Мария откри резултата от дузпа в 68-ата минута. Домакините продължиха да нападат, но Тулуза стигна до изравняване. Микел Деслер изравни с удар от въздуха в 75-ата минута.

"Орлите" търсеха гола до самия край и бяха възнаградени. Нарушение на резервата Кристиан Мависа срещу Маркос Леонардо доведе до втора дузпа и втори жълт картон за бранителя. Ди Мария отново бе точен и донесе победата на своя тим.