Ал-Етифак постигна важен успех с 2:0 в гостуването си на Ал Халеей при подновяването на сезона в саудитското първенство. Така воденият от Стивън Джерард тим сложи край на серията си от 9 поредни мача без победа във всички турнири и се завърна на победния път.

Жоржиньо Вайналдум даде преднина на гостите в 49-ата минута. Вторият гол пък бе на сметката на Демарай Грей в 61-вата минута.

В друг мач от 20-ия кръг Абха и Ал-Таавон направиха драматично 1:1, като и двата гола паднаха в добавеното време. Домакините поведоха след автогол на Уалил Ал Ахмад в 93-тата минута, а Ашраф Ел Мадиуи изравни в 96-ата.

След тези мачове Ал-Таавон е 4-ти с 35 точки, Ал-Етифак е 8-и с 28 точки, Ал Халеей е на 10-ото място с 22 точки, а Абха заема предпосленото 17-о място с 15 точки. Водач е Ал-Хилал с 53 точки.