АПОЕЛ (Никозия) постигна минимална, но много важна победа в дербито с Арис (Лимасол) от 25-ия кръг на редовния сезон в първенството на Кипър. Българският национал Георги Костадинов отново бе титуляр за домакините и записа пълни 90 минути.

Eдинственото попадение в мача бе отбелязано от Дюмерси Ндонгала в 20-ата минута. Тогава той получи пас на скорост зад защитата и хладнокръвно реализира за 1:0, като това се оказа и победният гол.

Гостите пък завършиха мача в намален състав, след като в добавеното време Слободан Урошевич получи втори жълт и червен картон.

С този успех АПОЕЛ излезе еднолично начело в класирането с актив от 56 точки. Арис пък остава на 2-рото място с 53 точки. Трети е АЕК (Ларнака) с 49 точки.