Айнтрахт Франкфурт постигна добър турнирен резултат 2:2 при гостуването си на Унион Сен Жилоа в първия им мач от плейофите на Лигата на конференциите. „Орлите“ обаче пропиляха аванс от два гола, а имаха числено преимущество на терена в заключителните минути. Малко преди края Шарл Ванхуте си изкара втори жълт, респективно червен картон.

Гостите от Германия влязоха ударно в мача и нанизаха два гола до 10-ата минута след голове на Фарес Чайби (3) и Саша Калайджич (10). Половин час след първия съдийски сигнал белгийците намалиха изоставането си. Матиас Расмусен (30) реализира от близка дистанция след асистенция на Мохамед Амура.

След почивката белгйците атакуваха повече и търсеха гола, а Густаф Нилсон (68) се превърна в герой за своите с изравнително попадение за 2:2. Десет минути по-късно Ванхуте наруши правилата и беше изгонен с втори жълт картон. Айнтрахт обаче не съумя да се възползва от това, че бе с 11 човека срещу 10 на терена. Пети гол не падна и интригата се запази за реванша.

По същото време Щурм Грац направи много сериозна крачка към класиране напред в Лигата на конференциите. Австрийците разбиха с 4:1 у дома Слован Братислава. Головете за домакините вкараха Мика Бирет, Йон Станкович, Отар Китейшвили и Амади Камара. За Слован голмайстор бе Херсон Родригес.

Молде и Олимпиакос също записаха победи в първите мачове. Норвежците сразиха Легия Варшава с 3:2, докато гръцкият гранд надделя срещу Ференцварош с гол на Аюб Ел Кааби в края.

19:45 часа Унион Сен Жилоа - Айнтрахт Франкфурт 2:2
0:1 Фарес Чайби (3), 0:2 Саша Калайджич (10), 1:2 Матиас Расмусен (32), 2:2 Густав Нилсон (68)

19:45 часа Щурм Грац - Слован Братислава 4:1
1:0 Мика Бирет (4), 1:1 Жерсон Родригес (8), 2;1 Йон Станкович (27), 3;1 Отар Кетейшвили (64-дузпа), 4:1 Амади Камара (90+1)

19:45 часа Олимпиакос - Ференцварош 1:0
1:0 Аюб Ел Кааби (83)

19:45 часа Молде - Легия Варшава 3:2
1:0 Фредрик Гулбрандсен (12), 2:0 Фредрик Гулбрандсен (19), 3:0 Маркус Кааса (25), 3:1 Жосуе (64), 3:2 Рафал Аугустиняк (71)