ПСЖ победи Реал Сосиедад с 2:0 в първа среща от 1/8-финалите на Шампионската лига. Реваншът е на 5 март.

Парижани можеха да открият резултата в шестата минута, Килиан Мбапе проби в наказателното поле на съперника и стреля в долния ляв ъгъл, но вратарят на гостите се справи.

В следващите минути Реал Сосиедад заигра по-активно и Брийс Мендес и Такефуса Кубо на два пъти на два пъти пропуснаха да вкарат.

ПСЖ отново върна напрежението пред вратата на испанците с опасен удар на Осман Дембеле в 25-ата минута.

В самия край на първата част Микел Мерино пропиля добра възможност за Реал Сосиедад, като удари гредата.

ПСЖ започна активно втората част и Килиан Мбапе пропуска чудесна възможност в 56-ата минута. При последвалия корнер топката бе отклонена към далечната греда, където дебнеше Мбапе и отблизо се разписа за 1:0.

Пет минути по-късно отново Мбапе се озова на стрелкова позиция, но топката срещна напречната греда, след като вратарят на Реал Сосиедад се намеси.

ПСЖ стигна до втори гол в 71-ата минута след бърза атака по лявото крило и пас към 21-годишния Брадли Баркола, който успя да прекара топката покрай вратаря на гостите за 2:0.

До края на срещата ПСЖ можеше да направи преднината си класическа, но удар на Марко Асенсио бе спасен от противниковия вратар, а шут на Рандал Коло Муани премина покрай гредата.

ПСЖ - РЕАЛ СОСИЕДАД 2:0
1:0 Килиан Мбапе (58'), 2:0 Брадли Баркола (71')

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума – 2. Ашраф Хакими, 5. Маркиньос (К), 15. Данило Перейра (72' -21. Люка Ернандес), 35. Лукас Бералдо – 33. Уорън Заир-Емери, 8. Фабиан Руис, 17. Витиня – 10. Усман Дембеле (83' - 23. Рандал Коло Муани), 7. Килиан Мбапе, 29. Брадли Баркола (72' - 11. Марко Асенсио)
Резерви: 1. Кейлор Навас, 80. Арнау Тенас – 4. Мануел Угарте, 9. Гонсало Рамош, 26. Норди Мукиеле, 28. Карлос Солер, 38. Итън Мбапе, 41. Сени Маюлу

РЕАЛ СОСИЕДАД: 1. Алекс Ремиро – 18. Хамари Траоре, 5. Игор Субелдиа, 24. Робин Льо Норман (78' - 20. Йон Пачеко), 25. Хави Галан (88' - 42. Йон Арамбуру) – 23. Брайс Мендес (79' - 22. Бенят Туриентес), 4. Мартин Субименди, 8. Микел Мерино (К) – 14. Такефуса Кубо, 21. Андре Силва (79' - 19. Умар Садик), 7. Андер Баренечеа (66' - 12. Арсен Закхарян)
Резерви: 13. Унай Мареро, 37. Айтор Фрага – 15. Урко Гонсалес, 16. Йон Андер Оласагасти, 28. Йон Магунаселая, 29. Пабло Марин