Монако спечели гостуването на Ница с 3:2 в мач от 21-ия кръг на френската Лига 1 и спря негативната си серия след три поредни мача без успех - 2 ремита и загуба. Гостите повеждаха в резултата три пъти, като последния път си задържа преднинада до края. Ница завърши срещата с човек по-малко заради червения картон на Данте в 54-ата минута.

Гостите първи стигнаха до гол в 16-ата минута. Тогава Денис Дзакария стреля от границата на наказателното поле, след като получи пас от Мохамед Камара и отбеляза за 0:1.

В 35-ата минута Ерик Утелие свири дузпа за Ница, след като Тило Керер направи груб фал в наказателното поле. Ситуацията бе разгледана, но дузпата потвърдена. Зад топката застана Гаетан Лаборде, който реализира, въпреки че Филип Кьон хвана ъгъла – 1:1.

В даденото от рефера продължение домакините пропуснаха две възможности. Първо Еван Гесон бе близо до попадението, но Филип Кьон спаси. Последва удар и Гаетан Лаворде, но ударът му бе блокиран.

Малко след почивката гостите от Монако отново поведоха. Такуми Минамино преодоля съперник и пусна към Денис Закария, който успя да отбележи за 1:2. В 54-ата минута Данте направи нарушение, първоначално му се размина, но след преглед на ВАР се оказа, че фалът заслужава червен картон и ерик Уателие му го показа, а Ница остана с човек по-малко.

В 74-ата минута все пак домакините стигнаха до изравнително попадение. Морган Сансон центрира от ъглов удар и Еван Гесон стреля с глава, отбелязвайки за 2:2. Само след 3 минути игра Монако за трети път излезе напред в резултата. Александър Головин се добра до отскочилата топка и я вкара в мрежата на Ница. В 86-ата минута Мохамед Камара бе близо до четвърти гол, но пропусна.

След успеха си монегаските намалиха преднината на Ница за второто място и в момента разликата между двата тима е 1 точка, като изостават на съответно 11 и 12 от лидера ПСЖ.