Майорка спечели с 2:1 домакинството си на Райо Валекано в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. И трите попадения в срещата паднаха през втората част, като за домакините точни бяха Антонио Санчес (48’) и Ведат Муричи (90’), а между тях равенството бе възстановил Алваро Гарсия (76’). Двата тима си размениха по една хубава ситуация през първото полувреме, като особено чиста бе тази на сметката на домакините, когато топката бе продължена към Алфонсо Еспино около точката за дузпа, но неговият удар бе блокиран от бранител, което го направи лесен за стража Предраг Райкович. Играчите на Хавиер Агире взеха преднина още в началото на втората част, когато центриране отляво бе лоши изчистено от бранител на Райо, след което дойде много удобно на десния крак на Антонио Санчес и той без забавяне реализира.

Гостите успяха да се върнат в двубоя петнайсет минути преди неговия край, когато прострелен пас в наказателното поле бе засечено от бранител, топката мина над вратара Райкович и се озова в Алваро Гарсия, който отблизо я прати в мрежата за 1:1. Домакините все пак стигнаха до трите точки в първата минута на добавеното време, когато Ведат Муричи я прати за втори път в мрежата на Столе Димитриевски и подпечата успеха на Майорка. След този успех Майорка се доближи само на точка от своя противник в днешния ден, като двата тима са съответно 14-и и 15-и в подреждането на Ла Лига.