Нови три точки в актива си добави и носителят на Купата на България Висша лига Дунав (Русе). Воденият от Красимир Миронов тим се наложи над Миньор (Перник) с 3:1 (20:25, 25:16, 25:19, 25:19) в дербито на кръга.

Русенци са лидер във временното класиране на Висшата лига с 39 точки (13 победи), перничани са втори с 33 точки (11 победи, 2 загуби).

Дунав поведе отначало (2:0 и 5:3), след което постепенно домакините изравниха и обърнаха. След средата (14:10) русенският тим успя да навакса част от изоставането си, но не можа да преодолее съперника. До края Миньор владееше положението и излезе напред в резултата.

Във втората част състезателите на Красимир Миронов бяха безапелационни и изравниха.

В следващите два гейма финалистите от миналия сезон отново бяха доминиращи и записаха триточкова победа.

Волейболистите на Етрополе запазват мястото си в топ 3 на второто ниво на шампионата - Висшата лига. Воденият от Ваньо Василев тим надигра ВК Софийски университет с 3:0 (25:21, 25:13, 25:19). Успехът бе факт за 58 минути.

Етрополци са трети във временното класиране с 27 точки (9 победи, 3 загуби), СУ е 13-и с 9 точки (4 победи, 9 загуби).

Двата отбора стартираха равностойно, след което домакините поеха инициативата. В края на гейма "червено-белите" допуснаха съперникът да се доближи (от 17:23 до 21:23), но не се случи нищо. Във втория гейм играта тръгна ударно за етрополци (6:0), след което те продължиха да диктуват положението и увеличиха аванса си.

Третата част премина идентично, но след средата столичани скъсиха дистанцията (9:14 до 13:14). Домакините устояха и без особени проблеми затвориха чисто.

Волейболистите на Черноморец (Бяла) също победиха съперника си в четири гейма, след като се наложиха над Изгрев (Ябланица) с 3:1 (25:16, 17:25, 35:33, 25:23). Успехът бе факт за два часа, а третата част продължи цели 38 минути.

Състезателите от Бяла са четвърти с 27 точки (9 победи, 4 загуби), воденият от Иван Иванов тим е 15-и със 7 точки (2 победи, 11 загуби).

Черноморец започна с преднина, след което бе настигнат от домакините. След десетата точка воденият в тази среща от Борис Янков отбор диктуваше изцяло положението.

Ролите се размениха във втория гейм, в който домакините бяха напълно доминиращи. Гостуващият тим взе превес в третата част (5:2), но съперникът вкара интрига и последва обрат. До края играта бе на амплитуди, но в крайна сметка Черноморец надделя след осем геймбола.

Волейболистите от Ябланица тръгнаха мобилизирано в решителния четвърти гейм, повеждайки с 4:0. Постепенно гостите от морския град намалиха разликата и изравниха в средата и след 15-та точка пречупиха противника. В последните минути (24:21) момчетата на Борис Янков отново бяха настигнати, но затвориха частта и мача с минимална преднина.

Родопа (Смолян) спечели в три гейма срещата си със Славия - 3:0 (34:32, 25:23, 26:24).

Смолянчани са шести с 24 точки (8 победи, 5 загуби), "белите" са седми със същия актив и баланс.

Воденият от Иван Фисински тим стартира с преднина в срещата (6:3), след което противникът обърна. Играта продължи равностойно, след 16-та точка славистите отново набраха инерция. В ключовите моменти обаче родопчани взеха нещата в свои ръце и първи стигнаха до геймбол (24:22), но не успяха да го отразят, както и следващия. Съперникът се възползва от това и поведе, като имаше шест възможности да затвори гейма. Домакините обаче показаха характер и измъкнаха успеха след 34:32.

Във втората част двата тима бяха равностойни, но в края смолянчани успяха да измъкнат победата. В третия гейм славистите поведоха и имаха превес през по-голямата част от времето, като дори имаха геймбол (24:22), но изпуснаха възможността да удължат мача. Домакините обърнаха и спечелиха срещата.

Втора поредна и общо девета победа във Висшата лига записа тимът на Звездец (Горна Малина). Воденият от Иван Генков тим се наложи като домакин над Ботев (Луковит) с 3:1 (25:22, 25:18, 15:25, 25:22).

Горномалинчани са пети с 26 точки (9 победи, 4 загуби), луковитци са осми с 21 точки (7 победи, 6 загуби).

Звездец поведе в началото на срещата и диктуваше положението през по-голямата част от времето, но в ключовите моменти позволиха противникът да скъси дистанцията. Въпреки това домакините останаха стабилни и затвориха с добра преднина.

Във втората част луковитци взеха превес (3:0), но след това играта продължи равностойно. След осмата точка момчетата на Иван Генков дръпнаха и без проблем поведоха с 2:0 гейма.

Луковитци доминираха изцяло в третия гейм и го спечелиха, намалявайки пасива си. В решителната четвърта част играта запчона с размяна на ролите, но горномалинчани наложиха волята си и се поздравиха с победата.

Три точки в актива си добави и тимът на Сливнишки герой (Сливница), който надигра като домакин Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:18, 25:14, 25:19).

Сливничани са девети с 18 точки (6 победи, 7 загуби), ихтиманци са 16-и с 3 точки (12 загуби).

Двата тима започнаха равностойно, след което гостите поведоха за кратко. След средата на гейма състезателите на Александър Петков взеха нещата в свои ръце и поведоха в резултата.

Във втората част те бяха категорични, но впоследствие позволиха на противника да поеме инициативата, както в първия гейм. Постепенно сливничани излязоха от ситуацията и спечелиха срещата.

Волейболистите на Виктория Волей (Пловдив) също добавиха нови три точки в актива си, след като се наложиха над Арда (Кърджали) с 3:1 (25:22, 15:25, 25:18, 25:19).

Викторианци са 12-и в таблицата с 12 точки (3 победи, 10 загуби), кърджалийци са 14-и със 7 точки (2 победи, 11 загуби).

Кърджалийци поведоха отначало, след което гостите от града под тепетата изравниха, а след това и поеха инициативата. Момчетата на Димитър Узунов диктуваха положението до края и излязоха напред в резултата.

Във втория гейм домакините тръгнаха ударно (6:0) и до края доминираха, изравнявайки за 1:1 гейма.

В следващата част пловдивчани диктуваха ситуацията на терена и си върнаха водачеството. В решителната четвърта част играта бе на амплитуди, но гостите надделяха и взеха своето от срещата.