Отборите на Ботев Пловдив и Хебър завършиха последната си контролна среща преди подновяването на шампионата без да си отбележат попадения. Двата отбора завършиха 0:0 в мач, игран на базата на канарчетата в пловдивския квартал Коматево. Жълто-черните понесога загуба в тази среща, след като Емануел Уме, който е със статут на титуляр в тима на Керкез се контузи в средата на първото полувреме и напусна терена държейки се за бедрото. Крилото ще пропусне гостуването на Крумовград.

Интересен факт е, че Илко Пиргов и Христо Крушарски от градския съперник бяха на на мача. Пиргов предпочете трибуните, а собственикът на черно-белите изгледа срещата от зоната до терена.

Още в началните минути Ботев можеше да открие резултата. Балоянис навлезе отляво в наказателното поле и центрира към Акере, но той от близка дистанция прати кълбото право в ръцете на Дебърлиев. Последваха минути, в които нямаше интересни ситуации.

В 31-ата обаче ново центриране отляво намери Ивелин Попов, който свали към Уме. Нападателят стреля директно от движение, но и този път вратарят на Хебър спаси.

До края на полувремето резултатът остана непроменен, а във финалните секунди на първата част Дебърлиев отново трябваше да показва класа при удар от границата на наказателното поле.

През второто полувреме двата тима продължиха да си организират атаки към двете врати, но без да създават опасни положения. В даден момент от двубоя темпото на игра спадна. В 75-ата минута хубав удар от дистанция на футболист на Хебър премина над напречната греда.

БОТЕВ 0:0 ХЕБЪР

Стартови състави:

Ботев: 32. Матей Игонен, 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Ето, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Емануел Уме, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 93. Георги Николов;

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 9. Николас Пенев, 10. Ангел Бастунов, 13. Архан Исуф, 14. Олексий Збун, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 33. Стефан Цонков, 44. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски, 99. Георги Каракашев.