Локомотив (Пловдив) надделя над Етър с 1:0 в контрола, която се проведе на стадион “Трейс Арена” в Стара Загора.

Единственото попадение вкара Бабакар Дион в 19-ата минута.

Футболистите на Александър Томаш започнаха силно проверката и можеха да открият още във втората минута, но капитанът Димитър Илиев нацели напречната греда. Последва шут в аут на Евандро в 7-ата минута. Така се стигна до 19-ата, в която Дион реализира за 1:0 с прехвърлящ изстрел.

След средата на полувремето Етър се активизира и на свой ред отправи няколко удара. Най-близо до гол бе Ван Ранкин, който засече с глава центриране на Стоянов, но покрай вратата.

През втората част “болярите” можеха да изравнят в 64-ата минута, но гредата ги лиши от попадение. Малко по-късно реферите отмениха гол на Локо заради засада.

В 80-ата минута и Кнежевич пробва своя мерник след удар с левия крак, но топката излезе в аут.

ЛОКО ПД: Хоркаш, Лясков, Паскалев, Сегура, Камдем, Райнов, Хр. Иванов, Дион, Медвед, Илиев, Евандро (Томов, Али, Петрович, Пешов, Павлов, Андреев, Нтело)

ЕТЪР: Величков, Стоянов, Ангелов, Александров, Кордова, Ван Ранкин, Моран, Кандидус, Янков, Гонзалез, Димитров (Ангел Мартинов, Кристиан Кристиян, Дидис Лутумба-Пита, Жан-Марк Тибуе, Мартин Николов, Иван Василев, Ловре Кнежевич, Кольо Станев, Атанас Атанасов, Радослав Найденов, Георги Иванов)