Отборите на Крумовград и Заглебие завършиха наравно при резултат 1:1 в контролна среща в Турция.

Това бе втора проверка на българския тим на турска земя. Диего Рапосо (17) беше точен с глава, а в последната секунда футболист на полския тим се разписа от фаул. Срещата започна силно за българите, които опитаха да пресират поляците и натиснаха съперника в неговата половина. В 15-ата минута шут на Серкан Юсеин от далечна дистанция премина над вратата. В 17-ата минута Джуниет Али центрира чудесно в наказателното поле, а там Диего Рапосо изпревари защитата и  засече с глава за 1:0.

В 25-ата минута Димитър Тонев пострада след сблъсък с противник, което доведе до неговата принудителна смяна. Първото полувреме завърши по-добре за поляците, но гол не падна. През втората част Станислав Генчев замени голяма част от футболистите си. Янко Георгиев също се отчете с добра намеса при удар от далечна дистанция. Футболистите на Заглебие имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Калоян Пехливанов, но главният съдия даде знак играта да продължи.

КРУМОВГРАД - ЗАГЛЕБИЕ 1:0

1:0 Диего Рапосо (17)

Стартови състави:

Заглебие: Вайраух, Грцбек, Копач, Восниак, Карашински, Пиенко, Кочаба, Дабровски, Бохар, Мроч, Муноч.

Крумовград: 1. Георгиев, 5. Шимич, 18. Машадо, 19. Озее, 2. Али, 7. Цветанов, 30. Пехливанов, 23. Тонев, 9. Колев, 13. Рапосо, 10. Юсеин;