Йоана Константинова приключи участието си в турнира при девойките на Откритото първенство на Австралия по тенис.

След като преди два дни българката отпадна на сингъл със загуба от водачката в основната схема Рената Ямричова (Словакия) с 2:6, 1:6., днес 16-годишната Константинова претърпя поражение и на двойки.

Тя и Теодора Костович от Сърбия отстъпиха с 2:6, 4:6 на третите поставени американки Тайра Грант и Ива Йович.

Българката и партньорката й допуснаха пробиви в третия и седмия гейм на първия сет. Втората част беше малко по-оспорвана. Грант и Йович направи нов брейк в 3-ия гейм за 2:1, който после затвърдиха. В 6-ия обаче Константинова и Костович на свой ред направиха пробив при това на 0 и изравниха резултата - 3:3. Той обаче веднага бе върнат от опонентките им, които до края на допуснаха нова изненада и се поздравиха с крайната победа след 6:4.

Треньор на българчетата за турнирите в Австралия от страна на БФТ е Серафим Грозев.