ЦСКА - София започна със загуба проверките си на турска земя.

“Червените” записаха поражение от Корона (Киелце) с 0:2. Дебют от първата минута направи новото попълнение Улаус Скаршем, но като цяло българите не показаха особено добра игра в срещата. Маларчук откри резултата в 41-ата минута, а в 50-ата Далмау удвои от дузпа. Амос Юга пък бе изгонен в края на първата част. В 5-ата минута българският тим комбинира добре в половината на поляците. Шакич намери Турицов отдясно, който центрира прострелно по земя, но бранител на съперника предотврати опасността, избивайки в корнер. В 19-ата минута играч от Корона стреля от дистанция, но не уцели "червената" врата. Поляците можеха да открият резултата в 33-ата минута, когато Форналчук шутира от двайсетина метра, но нацели лявата греда. Само 120 секунди по-късно Шикавка се озова очи в очи с Бусато, но бразилският страж на ЦСКА - София демонстрира класа и изби в корнер.

"Червените" отговориха подобаващо в 37-ата минута. Шопов намери Асприля в наказателното поле, крилото майсторски се завъртя на 180 градуса и шутира, но в последния момент бранител на съперника сложи крак, а след рикошета топката излезе в корнер покрай дясната греда. Това бе първото, но доста чисто положение за българския отбор. Пет минути преди края на първата част ЦСКА - София бе ощетен с корнер. Капитанът Юга изрази несъгласието си с решението на рефера и бе изгонен. Това вбеси Ел Маестро, който се скара на съдията. Ситуацията разконцентрира "червените", които с човек по-малко пуснаха гол само 60 секунди по-късно. Маларчук простреля Бусато с удар от границата на пеналта. Веднага след попадението в игра се появи Марселино Кареасо и "червените" продължиха с 11 човека. Въпреки това Корона можеше да вкара втори гол в 44-ата минута, но Бусато за втори път спря Шикавка, който отново се озова сам срещу бразилския страж.

Пет минути след почивката ЦСКА - София пусна втори гол. Футболист на Корона се озова очи в очи с Евтимов, който замени на полувремето Бусато, и го финтира, а стражът го събори. Реферът показа бялата точка, от която Далмау удвои. В 64-ата минута пред Естрада се откри великолепна възможност да върне един гол, но ударът му от десетина метра излезе над напречната греда. Три минути по-късно поляците организираха опасна контраатака, но сантиметри не достигнаха на техен футболист да засече добре центрирането отляво. Ако го бе направил, щеше да създаде сериозни главоболия на Евтимов. В 77-ата минута отново Естрада можеше да реализира, но техничният му удар мина малко над гредата на поляците. Малко преди края пък добре насочен удар на Линдсет бе спасен от вратаря. Така ЦСКА - София започна с поражение мачовете си на турска земя. Преди това играчите на Нестор Ел Маестро бяха победили с 5:3 Литекс на българска земя. Следващата проверка на "червените" в Белек е предвидена за 25 януари срещу иранския Трактор.

ЦСКА - СОФИЯ - КОРОНА 0:2

0:1 Маларчук 41
0:2 Далмау 50 - д

Стартови състави:

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион , 21. Амос Юга, 7. Улаус Скаршем, 17. Емануел Шакич, 8. Станислав Шопов, 24. Марк-Емилио Папазов, 30. Данило Асприля

Корона: 1. Форенц, 4. Маларчук, 6. Подгорски, 9. Шикавка, 11. Ноно, 16. Трехо, 18. Хофмайстер, 23. Пишчек, 25. Бак, 71. Форналчук, 94. Квиечин

Снимка:  Фейсбук страницата CSKA Sofia FC