Алавес постигна минимална победа с 1:0 над Кадис в домакинството си от 21-вия кръг на Ла Лига. Домакините на "Мендисорота" стигнаха до трите точки с гол от дузпа на Луис Риоха в 51-вата минута.

Всъщност мачът не бе скучен, въпреки малкото голове. И двата тима имаха своите шансове, макар и да не се възползваха достатъчно добре от тях.

Ключовият момент в мача дойде в 48-ата минута, когато в опит да отнеме топката Иван Алехо настъпи в гръб Кике Гарсия в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Луис Риоха изпълни успешно наказателния удар отбелязвайки и победния гол за своя тим.

Така Алавес събра актив от 23 точки и излезе на 12-тото място във временното класиране. За Кадис това бе трето поредно поражение и общо 10-ти мач без успех във всички турнири, като тимът остава в опасната зона на 18-ото място с 15 точки до момента.