Лидерът Холщайн Кил загуби от Айнтрахт Брауншвайг с 1:2 в интригуващ мач от кръга във Втора Бундеслига, но поведе в резултата след 11 минути игра след фантастичен гол.

Гостите изпълниха корнер, но не успяха да създадат нещо опасно и отбраната на северняците изчисти напред. Топката бе поета от Стивън Скържибски, който напредна, но с топка в крака забеляза, че стражът на съперника не е заел най-добрата позиция за себе си. Той не се посвени и отправи прехвърлящ удар с десния крак, който сполучи и на практика откри резултата от над 50 метра разстояние в Кил.

"Лъвовете" след това обърнаха развоя с попадения на Фабио Кауфман в 43-ата минута и Райън Филипе в 56-ата, за да си тръгнат с трите точки. Те обаче не им помогнаха да мръднат от предпоследната позиция, на която са със 17 пункта. Холщайн Кил остава на върха с 35 точки и две повече от Санкт Паули, който приема Кайзерслаутерн в събота.