Отборът на Рилски спортист навакса 15-точков пасив в последните шест минути от редовното време, като по този начин сътвори впечатляващ обрат срещу ЦСКА за победата с 86:85 (21:31, 20:14, 20:20, 25:20) в столицата. Самоковци маркираха успеха си в последните две секунди, когато Мирослав Васов бе фаулиран от средно разстояние и вкара един от двата си наказателни, за да осигури победата на своя тим.

Рилски изоставаше с 64:79 шест минути преди края на мача, но след това Мирослав Васов и Алекс Симеонов върнаха отбора си в мача при 77:81. Впоследствие Алън Арнет и Деян Карамфилов изригнаха с ключови тройки, а американецът донесе точка преднина на тима си при 85:84 на влизане в последната минута от редовното време. Центърът на ЦСКА Кейлъб Уесън изравни резултата, но Георги Боянов извърши фал срещу Васов и той отбеляза от линията за крайното 86:85.

По този начин Рилски и ЦСКА вече разполагат с еднакъв баланс от по 12 победи и 5 загуби, като двата тима заемат съответно второто и третото място в таблицата.

Мирослав Васов се отличи с 16 точки за победата на Рилски спортист. Алън Арнет добави 15 точки, а Чавдар Костов и Александър Янев се отчетоха с по 12 точки.

Кейлъб Уесън завърши с дабъл-дабъл от 27 точки и 10 борби за ЦСКА. Георги Боянов добави 17 точки и 9 овладени топки, Венцислав Петков приключи с 18 точки и 6 асистенции, Александър Радукич наниза 11 точки със 7 борби, а Брандън Йънг остана с 10 точки и 8 асистенции.