Камерун и Гвинея завършиха 1:1 в мач от първия кръг на група "С" на Купата на африканските нации в Кот д'Ивоар. Защитникът на Ботев Пловдив Антоан Конте започна като титуляр за гвинейците и остана на терена от 56-ата минута.

Гвинея поведе с гол на Мохамед Байо в десетата минута. В края на първата част обаче символичните гости останаха с човек по-малко след директен червен картон на Франсоа Камано. Камерун се възползва от численото си превъзходство и изравни в 51-вата минута с гол на Франк Магри.

Двата тима вече имат по 1 точка в актива си във временното класиране. Лидер в група С е Сенегал с 3 точки след победата си с 3:0 над последния Гамбия, който е с 0 точки. В гамбийския тим играят Ноа Сонко Сундберг от Лудогорец, Бабукар Гайе от Локомотив София и бившият нападател на ЦСКА Али Соу.