Димитър Велковски се превърна в герой за Докса при победата над Пафос в кипърското първенство. Българският защитник отбеляза единствения гол за успеха с 1:0, който увеличи шансовете на домакините да се спасят от изпадане. Тимът на Велковски все още е на дъното в класирането, но вече само на 3 точки зад Кармиотиса.

След кошмарното начало на сезона, Докса постепенно стабилизира представянето си и в последните 4 кръга загуби само веднъж. Срещу Пафос "зелените" допуснаха доста положения пред вратата си, но късметът беше на тяхна страна.

През второто полувреме Докса заигра по-смело и така се стигна до 67-ата минута, когато Велковски влезе в наказателното поле, финтира съперник и с по-слабия си десен крак насочи топката в мрежата.

Лидер в Кипър е АПОЕЛ на Георги Костадинов с 42 точки, следван от Анортозис с 37. Арис (Лимасол), Омония (Никозия) и Пафос имат по 35 точки.