Борещият се да не изпадне от Ла Лига Алавес изпусна победата при гостуването на Реал Сосиедад в мач от 19-ия кръг - 1:1. Домакините стигнаха до точката след гол на Мартин Субименди в шестата минута на добавеното време.

Реал Сосиедад игра с човек по-малко от 36-ата минута. Тогава вратарят на Алавес Антонио Сивера изрита топка напред, опитвайки се да изведе свой съотборник зад гърба на отбраната на съперника. Стражът Алекс Ремиро излезе неразчетено, като я спря с ръка извън наказателното поле, заради което получи директен червен картон и остави тима си в намален състав.

Луис Риоха даде аванс на Алавес от дузпа в 76-ата минута, за да се стигне до гола на Субименди в последните секунди.

Реал Сосиедад е шести с 32 точки. Алавес има 17 и е на 16-ата позиция към момента.