Станимир Стоилов и воденият от него Гьозтепе продължават великолепното си представяне във второто ниво на турския футбол - Лига 1.

В среща от 16-ия кръг тимът на българина победи с гръмкото 5:1 у дома лидера в класирането Еюпспор.

Кенет Обина Мама изведе Гьозтепе още в четвъртата минута след пас на Билел Месауди (1:0). Шест минути по-късно двамата си размениха ролите за 2:0.

Тимът на Мъри допусна първи гол в пет мача под негово ръководство в 45-ата минута с попадение на Ахмед Кутучу (2:1).

През втората част Ялчън Каян се разписа за 3:1 от дузпа в 56-ата минута, а Ахмед Илдъз направи резултата 4:1 в 70-ата. Две минути преди края Ахмед Илдъз фиксира крайното 5:1 от дузпа.

Еюпспор остава начело в класирането с 39 точки, докато Гьозтепе остава на трето място на 7 точки зад лидера.