Уест Хам надделя с класическото 3:0 над Уулвърхамптън в мач от 17-ия кръг на Премиър лийг. В ключова фигура за домакините се превърна Мохамед Кудус (22’, 32’), който се отличи с две попадения през първата част, а третото попадение бе дело на Джаред Боуен (74’) петнайсет минути преди края на редовното време. Забележително постижение записа и Лукаш Пакета, който пък записа три асистенции за всяко от попаденията на своя тим.

3 - Lucas Paquetá is only the second Brazilian to assist three goals in a single Premier League game, after Roberto Firmino (twice for Liverpool). Magic. pic.twitter.com/PNdqYtL2Yo

— OptaJoe (@OptaJoe) December 17, 2023

“Чуковете” успяха да си осигурят преднина в средата на първата част, когато успяха да осъществят много бързо нападение след корнер на противника, Пакета спечели топката пред пеналта, след което намери Мохамед Кудус, който демонстрира скорост и реализира в левия ъгъл на гостите.

Играчите на Уулвърхамптън можеха да стигнат до изравняване само пет минути по-късно благодарение на Матеуш Куня, но Фабиански успя да демонстрира рефлекс и блокира изстрелът насочен към долния му ляв ъгъл. Гостите демонстрираха известна наивност, тъй като само десет минути след първото попадение те допуснаха почти идентично второ такова, като отново контраатака на домакините стигна до Кудус, но този път прати кълбото в десния ъгъл на вратаря. Английският национал Джаред Боуен можеше да сложи точка на спора още в края на първото полувреме, но ударът му само разтресе десния стълб.

32 - With his double in 32 minutes against Wolves, Mohammed Kudus has scored the earliest brace by a player in a Premier League match at the London Stadium. Orthodontist. pic.twitter.com/DAMGvoyX8x

Футболистите на Уулвърхамптън успяха да се върнат в двуоя в 58-ата минута, когато Пабло Сарабия намали изоставането им, но внимателен преглед с ВАР показа, че е имало засада и попадението им бе отменено. Точка на спора в двубоя сложи именно Боуен, който удари греда през първата част, като отново демонстрира отлична скорост и след двойно подаване с Пакета той напредна и в типичния си стил се разписа за 3:0.

Така Уест Хам има само една загуба в последни си пет двубоя и се изкачи до седмото място с 27 точки. Уулвърхамптън пък е 13-и с 19 пункта, колкото имат и заобикалящите го в подреждането Брентфорд и Уулвърхамтпън.