Националът Николай Пенчев и турският гранд Фенербахче ПиЕрЕл (Истанбул) са на крачка от класиране за плейофите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Пенчев и съотборниците му се наложиха като гости на нидерландският Драйсма Динамо (Апелдоорн) с 3:1 (25:16, 23:25, 25:19, 25:16) в първия мач от 1/8-финалите на турнира, игран снощи пред близо 1500 зрители в зала "Омниспорт".

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Fenerbahçe Voleybol (@fbvoleybol)

Срещата-реванш между двата тима е следващата сряда (20 декември) от 18,00 часа българско време в Истанбул. Фенербахче се нуждае само от два спечелени гейма, за да продължи напред към плейофите за Купата на CEV.

Ники Пенчев влезе в игра за своя тим в края на четвъртия гейм като се отчете с 2 точки при 100% ефективност в атака за успеха.

Над всички за Фенербахче бе нидерландският посрещач с италиански паспорт Дик Коой с 19 точки (56% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане). Сръбският диагонал и национал Дражен Лубурич добави още 12 точки (1 блок, 1 ас и 56% ефективност в атака) за победата.

За домакините от Апелдоорн единственият с двуцифров актив беше Майкъл Ван Цайст с 11 точки (2 блока и 64% ефективност в атака).

Снимки: CEV.EU