Българската националка Борислава Христова и нейният клубен тим Сепси загубиха като гост от Берета Фамилия (Италия) със 72:88 (16:28, 22:21, 19:21, 15:18) в мач от деветия кръг в група "А" от редовния сезон на Евролигата по баскетбол за жени.

Поражението бе осмо от девет мача за Сепси в надпреварата до момента, като румънският състав заема последното, осмо място във временното класиране. Отборът на Фамилия е на четвърта позиция с 6-3.

Борислава Христова изигра много добър мач и беше втора по резултатност за своя тим. Капитанът на националния отбор на България за жени реализира 18 точки и добави 5 борби и 7 асистенция за 35:17 минути на терена като титуляр.

От нейните съотборнички Морган Грийн вкара 21 точки и направи 6 асистенции, а за домакините се отличи Робин Паркс с 22 точки.

На 20 декември на Сепси предстои домакинство на полския Люблин в следващия кръг от европейския клубен турнир по баскетбол за жени.