Националът Аспарух Аспарухов и неговият Кузбас (Кемерово) записаха много драматична 7-а победа в Суперлигата на Русия. Аспарухов и съотборниците му буквално излъгаха като гости гранда Динамо (Москва), с бившият капитан на България Цветан Соколов в състава, с 3:2 (25:23, 25:19, 18:25, 22:25, 15:11) в последния мач от 10-ия кръг на шампионата, игран тази вечер.

По този начин Кузбас е на 4-о място във временното класиране със 7 победи, 3 загуби и 22 точки. Цецо Соколов и компания пък остават 3-и с 8 победи, 2 загуби и 25 точки. В следващия 11-и кръг Кузбас са домакини на лидера Локомотив (Новосибирск), воден от бившият селекционер на България Пламен Константинов и с националът Мартин Атанасов в състава, докато московчани ще са гости на Урал (Уфа). И двете срещи са в неделя (17 декември) съответно от 12,00 и 14,00 часа българско време.

Аспарух Аспарухов започна като титуляр за своя тим, но бе сменен в четвъртия гейм от Инал Тавасиев. Въпреки това, българинът стана втори по резултатност с 10 точки (4 блока, 2 аса, 33% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане - -2) за успеха.

Най-полезен за Кузбас стана сръбският диагонал Душан Петкович с 18 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака - +9) за победата.

Цецо Соколов пък изигра страхотен мач за Динамо и бе над всички с 28 точки (6 блока!, 2 аса и 54% ефективност в атака - +13), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех. Антон Семишев завърши с още 14 точки.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ДИНАМО (МОСКВА) - КУЗБАС (КЕМЕРОВО) 2:3 - ТУК!!!