Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Донски и Тиаго Перейра (Португалия), водачи в схемата, победиха без проблеми участващите с "уайлд кард" представители на Нидерландия Юлиус Булт и Ларс Вагенаар с 6:3, 6:1 за 48 минути на корта.

Следващите съперници на българина и на португалеца ще бъдат Алексей Ватутин и Александър Лобанов от Русия.

На сингъл Александър Донски премина квалификациите след три победи, но в първия кръг на основната схема претърпя поражение от Себастиан Соргер (Австрия) с 6:3, 5:7, 3:6 за 2:27 часа.

Българинът взе първия сет, но във втората част допусна пробив в 12-ия гейм и Соргер изравни резултата. В третия сет след 2:2 Донски загуби четири от следващите пет гейма, а с това и срещата.