Испанският Билбао Баскет победи тима на Порто със 75:72 (17:23, 16:20, 27:12, 15:17) като гост в Португалия в среща от втория кръг в група К от втория етап в турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже, от която част е и българският шампион Балкан.

Гостите изоставаха с 33:43 на почивката, но след много силна трета част обърнаха резултата до 60:55 в своя полза и удържаха водачеството до края на мача.

Адам Смит бе най-резултатен за испанския тим с 18 точки, 4 борби и 3 асистенции.

С успеха си, който бе втори пореден в групата, Билбао оглави временното класиране със стопроцентов актив от 4 точки. Порто е втори с 3 точки след победа и загуба до момента. Следват германският Гьотинген и Балкан, които са с мач по-мално и имат по 1 точка. Двата състава се изправят един срещу друг в Германия довечера.

Срещите от третия кръг в група К ще се проведат на 10 януари 2024 година.