Райо Валекано и Селта не успяха да се победят в срещата помежду си от 16-ия кръг в Ла Лига. Мачът завърши при резултат 0:0, но домакините могат много да съжаляват, че не взеха трите точки.

Играчите на Райо създадоха доста положения и дори успяха да отбележат гол в 10-ата минута чрез Оскар Трехо, който обаче бе отменен заради засада.

"Пчеличките" продължиха да търсят гола, но бяха отчаяни от блестящите намеси на вратаря на съперника Висенте Гуаита, а веднъж топката се отби и от гредата след шут отблизо на Раул де Томас.

В 81-вата минута пък стражът на домакините Столе Димитриевски можеше да провали усилията на своя отбор, след като не се намеси добре при един далечен удар и за малко да изпусне топката зад гърба си, но някак успя да я укроти навреме, преди тя да мине зад голлинията.

В крайна сметка победител не бе излъчен и Райо заема 10-ото място в таблицата с 20 точки. Селта остава в опасната зона на 18-ата позиция с 10 точки в актива си.