Унион Берлин победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:1 в среща от 14-ия кръг на германската Бундеслига и записа първа победа от края на август точно в дебюта на новия си треньор Ненад Биелица, който замени Урс Фишер.

Кевин Фоланд откри за домакините от дузпа в 23-ата, а Бенедикт Холербах удвои пет минути след почивката, преди Микел Кауфман да оформи класиката в 75-ата минута. Почетното попадение за гостите реализира Аласан Плеа в 77-ата минута.

След успеха "железните" събраха 10 точки на 15-ата позиция. Столичани прекъснаха ужасяваща серия от 13 загуби и 3 ремита от 26 август насам, когато за последно победиха Дармщат с 4:1. "Жребчетата" са десети с 16 пункта. През идната седмица Унион приемат Реал Мадрид в последната си среща от групите на Шампионска лига, като при победа имат шанс да продължат към Лига Европа.

В друга среща по същото време Волфсбург загуби домакинството си на Фрайбург с 0:1. Единственото попадение реализира Михаел Грегорич в 74-ата минута.

„Вълците“ са 11-и с 16 точки в таблицата, а Фрайбург е осми с 21 пункта.