Монпелие и Ланс завършиха 0:0 в първи мач от 15-ия кръг на Лига 1. И двата отбора пропуснаха по няколко положения, но като цяло не направиха достатъчно, за да стигнат до победата.

Ланс не получи гол в пето поредно гостуване в Лига 1. Отборът на Франк Хайсе не можа да запише четвърта последователна шампионатна победа и заема 5-о място в класирането с 23 точки. Монпелие е в долната половина на таблицата с актив от 14 очки, колкото има и Страсбург.

До почивката най-чистото положение за Ланс се откри пред Пжемислав Франковски, но полякът шутира встрани от вратата. Малко по-късно Ели Уаи не уцели добре топката и Монпелие отново оцеля.

След час игра нападателят на гостите изскочи сам срещу Бенжамен Лекомт, който скъси ъгъла и спаси сигурен гол. В самия край на мача Акор Адамс можеше да донесе победата на Монпелие, но стреля право в Брис Самба.