Уест Хям победи Тотнъм с 2:1 като гост в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига и увеличи на пет серията от двубои на "шпорите" без успех.

Домакините поведоха в 11-ата минута след удар с глава на Кристиан Ромеро при центриране лот корнер за 1:0. Джовани Ло Селсо можеше да удвои в 36-ата, но ударът му бе спасен.

Уест Хям върна интригата в 52-ата минута с попадение на Джаръд Боуен за 1:1 след удар в десния ъгъл.

Ричарлисон пропусна да изведе Тотнъм напред в резултата в 70-ата минута с глава.

Четвърт час преди края Джеймс Уорд-Праус удари греда за Уест Хям, а малко след това овладя отбита топка в наказателното поле и я прати в мрежата за 2:1.

До края не се случи нищо, което да промени крайния резултат и "чуковете" спечелиха.

Уест Хям е на девета позиция с 24 точки, докато Тотнъм е на пето място с 27.