Отборът на Русия надви тима на Куба с 8:0 в приятелска среща, която се игра на стадион "Волгоград Арена" пред 40 706 зрители.

Головете за домакините отбелязаха Иван Обляков в 22-ара минута, Александър Головин (30'), Антон Миранчук (34'), Александър Силянов (55'), Александър Собольов (66'), Данил Пруцев (68'), Никита Кривцов (74') и Андрей Мостовой (78').

“Сборная” можеше и да направи още по-убедитална победата си, но в 85-ата минута Сергей Пиняев пропусна дузпа.

Това е втората най-убедителна победа в историята на руския отбор, като преди това най-голямата бе постигната на 8 юни 2019 г. Тогава с 9:0 бе победен съставът на Сан Марино в квалификациите за Евро 2020, което бе и последният европейски квалификационен цикъл на Русия преди Владимир Путин да започне военна си агресия в Украйна и всички спортни мероприятия на международната сцена, свързани с държавата от Източна Европа да бъдат прекратени.

Резултатът от мача между националните отбори на Русия и Куба ще бъде зачетен в класацията на ФИФА, където Русия заема 39-о място, а Куба е на 169-а позиция.

Simplesmente o jogo mais aleatório do dia! Um 8 a 0 da Rússia pra cima de Cuba com 8 jogadores diferentes marcando... 🇷🇺⚔️🇨🇺 pic.twitter.com/0PXbs3C3bn