Отборът на Барселона унижи големия враг Реал Мадрид с изразителното 5:0 в двубой от първенството при жените в Испания. Около 40 000 зрители се събраха в неделния ден на “Монтжуик”, за да видят как домакините се разправиха с “белите”.

До този 9-и кръг столичанките се очертаваха като претендент на дамите от Каталуния, след като бяха само на 3 точки от тях. След този успех на Барса обаче отборът увеличи преднината си на върха на 6 точки, като и жените на Леванте са с актив като този на Реал.

Носителката на “Златната топка” Айтана Бонмати вкара първия гол в 17-ата минута, а в последните минути на полувремето се разписаха още Каролин Хансен (43’) и Мариона Калденти (45’).

“Блаугранас” добавиха нови два гола в добавеното време на втората част - чрез Клаудия Пиня и Виктория Лопес.

Дамите на Барса продължават да са с пълен актив. Те са безапелационни шампионки от четири години насам, като през този период имат най-много по два мача, в които не са спечелили.