Италия смачка Северна Македония с 5:2 на „Олимпико“ в двубой от предпоследния кръг на евроквалификациите в група С. Матео Дармиан (17) откри резултата, а до почивката на два пъти се разписа Енрико Киеза (41, 45). Яни Атанасов (51, 74) върна интригата с два гола за гостите, но Джакомо Распадори (81) и резервата Стефан Ел Шааруи (90+3) не оставиха съмнение в превъзходството на Скуадрата. Жоржиньо изпусна дузпа минута преди почивката.

Домакините натиснаха още с първия съдийски сигнал и гостите трудно излизаха от своята половина. В 11-ата минута Джакомо Распадори прати топката в мрежата на Северна Македония, но попадението не бе зачетено заради засада.

Агресивната игра на домакините даде резултат в 17-ата минута, когато късо разиграване след ъглов удар бе последвано от хубаво центриране на Распадори към далечната греда. Там "забравеният" Матео Дармиан посрещна топката с глава и с лекота я прати зад гърба на Димитриевски - 1:0.

И след гола "адзурите" продължиха да атакуват яростно, но пропуски на Распадори и Киеза ги лишиха от нова радост. В 35-ата минута Димарко опита ефектно воле, но и той не намери целта. Пет минути преди почивката Италия получи дузпа за игра с ръка на Серафимов след удар с глава на Гати. Зад топката застана Жоржиньо, но изпълнението му бе ужасяващо и Димитриевски улови топката.

Пропускът не стъписа Скуадрата и секунди по-късно резултатът стана 2:0. Топката се задържа продължително около наказателното поле на гостите, а Федерико Барела намери най-доброто продължение, връщайки с пета към Енрико Киеза. Той пък с премерен удар не остави шансове на стража на съперника.

Северномакедонците изпаднаха в нокдаун и третият гол не закъсня. В добавеното време на първата част Киеза опита удар от ъгъла на наказателното поле, топката рикошира в крака на Димоски и влетя в мрежата.

Още в началото на втората част гостите върнаха едно попадение. Перфектен прехвърлящ пас от Езджан Алиоски намери Яни Атанасов зад отбраната на съперника, който с глава матира Джанлуиджи Донарума - 3:1.

Високомерните италианци бяха наказани още веднъж в 74-ата минута. Мощен шут на Яни Атанасов от дъгата пред наказателното поле се отклони в Ачерби и Донарума само изгледа влизащата във вратата му топка - 3:2.

След това обаче последва мощен шамар от европейския шампион, който вкара нови два гола.

Първо в 81-ата минута Джакомо Распадори вкара от границата на наказателното поле след пас на Барела и направи резултата 4:2, а в добавеното време се разписа и Стефан Ел Шаарауи, който получи топката от Федерико Димарко и я прати в долния десен ъгъл.

Група C
Англия – Малта 2:0

1:0 Енрико Пепе (8-автогол), 2:0 Хари Кейн (75)

Италия – Северна Македония 5:2
1:0 Матео Дармиан (17), 2:0 Федерико Киеза (41), 3:0 Федерико Киеза (45+3), 3:1 Яни Атанасов (52), 3:2 Яни Атанасов (74), 4:2 Джакомо Распадори (81), 5:2 Стефан Ел Шаарауи (90+3)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ !