Дания успя да победи Словения с 2:1 в ключовия сблъсък от група "Н" на европейските квалификации. Това бе пряк двубой между лидерите в групата, като победителят знаеше, че ще си подпечата визите за финалите в Германия догодина. След доста оспорван мач "червеният динамит" успя да наложи волята си и постигна голямата си цел.

Домакините на "Паркен" в Копенхаген първи откриха резултата в 26-ата минута Виктор ристиансен центрира отляво, Йонас Винд се размина с топката, но Йоаким Меле бе заел добра позиция зад гърба му и отблизо засече за 1:0.

Словения обаче бързо се окопити и успя да върне гола. В 30-ата минута Ерик Янза бе точен от пряк-свободен удар за 1:1.

Дания успя да изтръгне победата с гол на Томас Дилейни в 54-тата минута. Той бе изпуснат от защитата в близост до вратата и засече топката за 2:1.

Така Дания събра актив от 22 точки и е лидер в групата кръг преди края. Словения остава на 2-рото място с 19 точки, като ще трепери докрая, тъй като третият Казахстан е само с точка по-малко и всичко ще се реши в прекия сблъсък помежду им в понеделник.