Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за втория кръг на двойки жени на международния турнир по бадминтон в Дъблин (Ирландия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставените под номер 2 в схемата българки надделяха лесно над квалификантките Хлое Майер и Нови Воланд (Нидерландия) с 21:12, 21:7 за 24 минути. Следващите съпернички на сестрите са Лизи Толман и Естел Ван Льовен (Англия).

По-рано днес Калояна Налбантова стартира с победа на единично срещу Фрея Редфърн (Англия) с 21:19, 21:10 за 29 минути. Българката ще срещне във втория си мач Имад Самия (Индия) по-късно тази вечер.

Останалите български състезатели отпаднаха от надпреварата. Христомира Поповска загуби от Бенедикт Силасен (Дания) в оспорван мач с 21:18, 17:21, 17:21 за 58 минути.

На смесени двойки Илиян Стойнов и Цветина Попиванова претърпяха поражение от четвъртите поставени в схемата датчани Андреас Сьондергорд и Ибен Бергщайн с 9:21, 13:21 за 23 минути.

На двойки жени Михаела Чепишева и Цветина Попиванова отстъпиха пред водачките Майкен Фруергаард и Сара Тигесен (Дания) с 10:21, 7:21 за 26 минути, а на двойки мъже Иван Русев и Илиян Стойнов загубиха от шестите поставени представители на домакините Джошуа Магий и Пол Рейнолдс с 21:16, 12:21, 12:21 за 46 минути.