Португалия победи Лихтенщайн с 2:0 в евроквалификация от група "J".

Така Кристиано Роналдо и компания записаха девета победа от девет срещи, което все още не е постигал нито един тим досега в битката за Европейското догодина. Другият тим без загубена точка до момента е Франция, но "петлите" са изиграли шест мача и им остават още два.

През първото полувреме на стадион "Рейнпарк" във Вадуц възпитаниците на Роберто Мартинес отправиха 4 точни изстрела, но не успяха да открият резултата.

Още с първата атака през втората част гостите изведоха на стрелкова позиция Кристиано Роналдо, който шутира в дясната греда. Само секунди по-късно нападателят се реваншира за пропуска си, като даде аванс на "мореплавателите" с плътен удар за 1:0.

Жоао Кансело удвои аванса на тима си (2:0), за да подпечата трите точки, още преди да е изминал час игра.

Гол на Жоао Феликс в 71-ата минута не бе зачетен заради засада, а попадение на Гонзало Рамош пък бе отменено след намесата на ВАР, отново поради засада, десет минути по-късно.

Португалия запазва челната позиция в класирането с пълен актив от 27 точки и голова разлика 34:2. Лихтенщайн заема последното 5-о място в подреждането с без спечелена точка.