Лудогорец и Ботев завършиха наравно 1:1 в среща от 1-ия кръг на U19. Двубоят се игра на "Гнездо на Орли" в Разград, предаде репортер на BgDerby.com.

Двата тима направиха здрав сблъсък, в който равенството бе най-справедливият завършек. "Канарчетата" откриха в 57-ата минута след прекрасна атака, при която Венци Богданов и Иво Казаков направиха двойно подаване, а Казаков с премерен удар прати топката в мрежата.

В 83-ата минута домакините стигнаха до равенството с гол на Алекс Луканов. При попадението гостите изразиха бурно недоволство срещу съдиите и голът остана под съмнение.

След този гол на терена превес взеха нервите и здравите влизания, а всяко отсъждане на съдиите бе оспорвано и от двете страни. В самия край човек от щаба на разградчани бе изгонен с червен картон.