Националният отбор по футбол за юноши до 19 години (набор 2002) завърши 1:1 с Витоша (Бистрица) в контролна среща, играна в събота на базата в "Бояна". Венци Бонев откри в 30-та за тима от Бистрица. В 77-ата минута Емил Ценов бе точен от дузпа за 1:1. Наказателния удар бе отсъден за игра с ръка на Сила от Витоша. Преди това Атанас Стоименов, Петър Георгиев и Емил Ценов можеха да отбележат. Гол за Витоша пък бе отменен поради засада, а в края на мача тимът остана с човек по-малко.

България U19: Дамян Христов, Георги Господинов, Александър Ганчев, Християн Петров-капитан, Валентин Цветанов, Емил Ценов, Мартин Атанасов, Мартин Смоленски, Петър Георгиев, Атанас Стоименов, Георги Николов (Кристиан Томов, Хари Денков, Богдан Костов, Ивайло Христов, Кристиян Атанасов Даниел Иванов, Иван Донец, Алекс Луканов). Tреньор: Ангел Стойков

В друга контрола, играна също в събота в Бояна националният отбор по футбол за юноши до 17 години загуби с 1:2 от Септември U19. Септември поведе в 12-ата минута чрез Крис Вълчинов. В 36-ата минута капитанът Никола Илиев изравни, след като преодоля стража след добро извеждащо подаване. В последната минута Стоян Стоичков донесе победата на Септември с далечен удар.

За националите Красиан Колев, Йоан Борносузов, Борис Димитров, Георги Атанасов, Георги Чорбаджийски можеха да отбележат попадения, но ударите им или бяха неточни или вратарите на Септември, които взеха участие в мача, Петър Мильотев и Борислав Иванов се справяха с напрежението пред тях.

Юношите на Септември също имаше доста положения и в крайна сметка стигнаха до победата.

Проверката бе част от подготовката на тима за предстоящите в края на октомври евроквалификации с Хърватия, Босна и Лихтенщайн. Домакин на квалификациите е Хърватия. Преди тези мачове U17 ще изиграе контроли с Русия, на 5 и 7 септември.

България U17: Давид Борисов, Виктор Атанасов, Денис Динев, Валентин Петров, Никола Църовски, Теодор Андреев, Николай Арахангелов, Никола Илиев-капитан, Йоан Борносузов, Красиан Колев, Николай Златев (Иван Иванов, Теодор Иванов, Пламен Андреев, Божидар Костадинов, Борис Димитров, Йоан Лозанов, Георги Чорбаджийски, Георги Атанасов). Треньор: Йордан Петков;

Септември U19: Петър Мильотев, Илиян Токев, Теодор Цветанов, Николай Стойчев, Васил Бакалов, Александър Виденов, Стоян Стоичков, Евгени Илиев, Крис Вълчанов, Мартин Тодоров-капитан, Мартин Харизанов (Борислав Иванов, Валери Попов, Александър Марков, Димитър Величков). Треньор: Иван Гешев;